Atrybut prawdziwej kobiety.

Atrybut prawdziwej kobiety.

Współczesna kobieta stara się być modna, niezależnie od jej statusu materialnego czy społecznego. Nawet banalne wyjście do sklepu bywa celebrowane jako szczególne wydarzenie. O ile mężczyzna często nie przykłada większej wagi do swojego wyglądu – dopóki, na przykład, nie zabrudzi albo nie zniszczy ubrania – kobieta po prostu musi dobrze wyglądać, bez względu na okoliczności.

Jednym z atrybutów współczesnej kobiety na pewno jest torebka. Ten element garderoby łączy w sobie funkcje użytkowe, praktyczne i oczywiście estetyczne. Damskie torebki to nie tylko przedmioty codziennego użytku, w których należy przenosić klucze, dokumenty czy drobne kosmetyki. Torebka musi komponować się z całością stroju, stanowić jego nieodłączny element. Nic dziwnego zatem, że kobiety często posiadają w swojej kolekcji kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnego rodzaju torebek. Nie tylko należy je przecież dopasować do konkretnego stroju, okoliczności, ale i dobrać do funkcji potrzebnej w danym momencie. Na dłuższy wyjazd albo na zakupy będzie potrzeba bardziej pojemna torebka, ale już na wyjście do kina czy restauracji – niekoniecznie.

Obserwując celebrytki na różnego rodzaju uroczystościach, nietrudno zauważyć, że większość spośród nich ma oczywiście modne torebki. Trudno tutaj mówić o ich funkcji użytkowej, a łatwiej zadać pytanie: „co tam się zmieści?”. Torebki gwiazd sceny, ekranu czy polityki, mimo na ogół ich zawrotnych cen, często przypominają wręcz gadżety, które łatwo czasami przeoczyć – przynajmniej mężczyznom. Kobiety zwracają baczniejszą uwagę na szczegóły i często zachwycają się kolekcjami modnych torebek, które są niewiele większe niż dłoń użytkowniczki. Można zatem stwierdzić, że torebkę po prostu należy mieć, a nie jej używać. Doskonale rozumieją to projektanci mody, którzy do swoich kolekcji dołączają liczne dodatki, a wśród nich oczywiście całą gamę różnorodnych torebek. Torebka może się zatem stać kosztownym drobiazgiem, tak jak biżuteria czy apaszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>