Magia włoskości w torebkach… włoskich

Magia włoskości w torebkach… włoskich

Idealnie wkomponowane, estetyczne, eleganckie – co byśmy nie powiedzieli o torebkach, są one niezbędnym atrybutem kobiet na spotkania biznesowe czy partnerskie. Nowoczesny design versus tradycyjne rozwiązania? Kopertówka, torebka mieszcząca rozmiar A4, czy większe kuferki? Cokolwiek nie wybierzemy, poza wykończeniem i kolorem nasze panie rozważą zakup torebki z włoskiej skóry. Od lat właśnie one kojarzą się z klasą, kobiecym uznaniem i stylowym kompromisem. Te od znakomitych twórców kosztują do kilku tysięcy złotych, dla tych z mniej zasobnym portfelem znajdą się również egzemplarze w cenie 200-300 złotych.

Grafika - flaga włoska z torebek.

Grafika – flaga włoska z torebek.

Dla arystokratek XXI wieku

Wyznacznikiem „włoskości” w torebce kobiety jest rzucająca się w oczy prezencja. Przy wyborze szczególnie ekskluzywnych producentów pokroju Gucciego, Baldiniego czy Fendiego liczy się przede wszystkim stan portfela. Pierwszej marki nie trzeba zbytnio przedstawiać – włoski producent od zawsze kojarzy się paniom z nieziemsko drogimi i zachwycającymi torebkami, a panom z eleganckimi portfelami.

Jeśli nie mamy od czterech do nawet ośmiu tysięcy złotych nie warto nawet wchodzić do sklepu Fendiego. Czy jest to torebka na ramię, czy większa torba do chwytu ręcznego jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Torebki Fendiego to symbol luksusu i unikatowości. Producent oferuje wpływowym i bogatszym paniom naramienne egzemplarze z plastikowymi kołkami, skórzanym paskiem, ale i całkowicie skórzane powierzchnie z satynową podszewką i zamszową tapicerką. Do tego dochodzą zamontowane weń lusterka, eleganckie zapięcia. Któż ze zwykłych śmiertelników dałby za taką torebkę – rzecz jasna piękny okaz – cztery tysiące złotych? A sześć tysięcy za torbę noszoną jak kuferek, z jednym małym znaczkiem producenta?

Cenowe popisy na tym się nie kończą – niektóre torebki Fendiego czy Gucciego są całe „oblepione” kryształami, metalami szlachetnymi, wykończone skórą i jedwabiem w środku. Kilkaset cm3 powierzchni takiej torebki kosztuje do kilkunastu tysięcy złotych. Ale któż zabroni takich zakupów arystokratkom XXI wieku?

Elegancja w przyziemnej cenie

Dla wielu pań dopasowanie torebki jako akcesorium wieczorowego jest trudnym zadaniem. Zwłaszcza wtedy, gdy budżet nie pozwala na droższe zakupy, a czas na dobór idealnej torebki nagli.

Rozsądną, a zwłaszcza uniwersalną opcją jest zakup włoskiej kopertówki, np. Vera Pelle. W sklepach internetowych dostaniemy do wyboru skórzane, jak egzemplarze z zamszem. Kopertówki posiadają odczepiane paski, dzięki czemu można je nosić na ręce jak i wieszać na ramieniu. Skóra z której wykonywane są torebki Vera Pelle to skóra cielęca i licowa. Takie kopertówki dostaniemy w przedziale cenowym 100-200 złotych.

Nieznacznie dopłacimy do kuferków, czy dwuprzegrodowych torebek klasycznych. W bardziej pojemnych modelach przeważa monotonność i jednolitość koloru, materiału wykończenia, paska. Budżet takiego zakupu to 150-250 złotych.

Jeśli preferujemy jedną komorę przymykaną klapką, czekają na nas tak zwane listonoszówki. Zarówno w wersji zamszowej (bardziej na co dzień) jak i skórzanej (licowa, naturalna).  Zakup takiej listonoszówki wyniesie nas niecałe sto złotych.

Między luksusem a powszechnością

Firmą, która wytwarza torebki będące wypośrodkowaniem między luksusowymi egzemplarzami Gucciego, Feddiego a tańszymi zamiennikami Vera Pelle jest Coccinelle. Za zamszową torebkę na ramię lub skórzaną listonoszkę zamykaną na magnez zapłacimy od 700 do nawet 1200 złotych (dodatkowe wstawki, wykończenie wewnątrz). Mniejsze kopertówki tego producenta ze skóry zamszowej, aksamitu lub skóry zamszowej oscylują w przedziale 300-700 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>